wybierz ikonę sitag:

FORMY JAKO DIAGRAM SIŁ

DRONN

Zobacz jak z inspiracji latami 60. powstał fascynujący ptak.

więcej o projekcie →
 • MINIMALIZM, UNIWERSALIZM I PROSTE, GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY. FASCYNACJA WOLNOŚCIĄ ORAZ NIEZALEŻNOŚCIĄ, KTÓRĄ DAJĄ SKRZYDŁA I PRZESTRZEŃ. UNIEŚ SIĘ NAD ZIEMIĄ W STYLU LAT 60, POCZUJ SIĘ JAK USKRZYDLONA TWIGGY, POZNAJ ZESTAW DRONN – ÓSMĄ IKONĘ SITAG.

  CHARAKTERYSTYCZNE, DUŻE OCZY Z CZARNĄ KRESKĄ WZDŁUŻ ZAGŁĘBIENIA POWIEKI, GĘSTE, GÓRNE RZĘSY I DOMALOWANE DOLNE, ROZKLOSZOWANE SPÓDNICE, ŻYWE, MOCNE KOLORY ORAZ RACJONALNE, GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY – STYL LAT 60 INSPIRUJE DO DZISIAJ PROJEKTANTÓW MODY I WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO, KTÓRZY CHĘTNIE WRACAJĄ DO TAMTEJ ESTETYKI ZWIĄZANEJ Z MATEMATYCZNYM MODERNIZMEM.

  Ikoną lat 60 była modelka Twiggy, wcielenie zwiewnej kobiecości i dziewczęcego, niewinnego stylu.  Kulturę tamtych czasów fascynowały też marzenia o pokonaniu grawitacji – rakiety kosmiczne i statki powietrzne pobłyskiwały na widzów metalicznym aluminium i fascynowały technologicznym zaawansowaniem. Dzięki rozwojowi transportu lotniczego odwieczne marzenie braci Wright o lataniu mogło być w końcu zrealizowane na masową skalę. Technologia, nowo odkryte tworzywa sztuczne stały się przedmiotem adoracji milionów konsumentów.

  Tapicerowane kanapy oraz fotele o prostych lub zaokrąglonych kształtach i lekkiej konstrukcji, które nawiązują do stylu mebli z lat 60 dzisiaj powracają w nowej formie, w pracach współczesnych projektantów. Sztuczne tworzywa zastąpił jednak powrót do sklejki i naturalnych fornirów.

  We współczesnej architekturze ten powrót do natury połączony z elegancją racjonalistycznego ducha lat 60 symbolizuje Peter Zumthor. Ciężkie, monumentalne, geometryczne formy  jego budynków biorą się z szacunku do potęgi przyrody Alp zmiksowanej z tym co ludzkie, idealizacją geometryczną symbolizowaną przez euklidesowską matematykę.

  Fotele i sofy Dronn nawiązują do tego racjonalistycznego ducha lat 60 – rozpościerają swe skrzydła by zaoferować wielofunkcyjne powierzchnie pod filiżanki kawy czy współczesne urządzania mobilne.