wybierz ikonę sitag:

FORMY JAKO DIAGRAM SIŁ

EL100

Przywołuje świat fordyzmu i mówi - między dłonią i głową jest serce, dzięki któremu można rzucić wyzwanie grawitacji ...

więcej o projekcie →
  • ALUMINIUM RWIE W GÓRĘ PRZYWOŁUJE ŚWIAT FORDYZMU I MÓWI - MIĘDZY DŁONIĄ I GŁOWĄ JEST SERCE, DZIĘKI KTÓREMU MOŻNA RZUCIĆ WYZWANIE GRAWITACJI. FOTEL EL 100 NARODZIŁ SIĘ Z TEGO MARZENIA I KRZEPI - W GÓRĘ SERCA, A GRAFIKA ANDRZEJA DOBOSZA ODDAJE DUCHA EPOKI INDUSTRIALNEJ. 

    W SŁYNNYM FILMIE "METROPOLIS" FRITZA LANGA UBODZY ROBOTNICY, CZYLI DŁONIE PRACUJĄ NA RZECZ BOGACZY, CZYLI UMYSŁU, A NAD ŚWIATEM UNOSI SIĘ DWUZNACZNA POŚWIATA EKONOMICZNEGO ROZDARCIA. PODZIELENI LUDZIE ZNAJDUJĄ KOGOŚ, KTO PRZYNIÓSŁBY HARMONIĘ. NIESTETY, WSZYSTKO OKAZUJE SIĘ ILUZJĄ. TRAGICZNA HISTORIA ROZGRYWA SIĘ NA TLE EPOKI PRZEMYSŁOWEJ, PARY I ELEKTRYCZNOŚCI. WSZYSTKO TU JEST PODPORZĄDKOWANE PRACY NA RZECZ NOWEJ ATLANTYDY BUDOWANEJ DZIĘKI TECHNICE. TO ONA MOŻE SPRAWIĆ, ŻE KIEDYŚ UTRACONY RAJ ZIŚCI SIĘ NA NOWO, DZIĘKI POŁĄCZENIU DŁONI, UMYSŁU I SERCA. 

    Projekt fotela EL 100 marki SITAG nawiązuje do tej przemysłowej estetyki swoim wertykalnym nośnikiem oparcia wykonanego z lanego aluminium. To kosztuje wysiłek, przypomina o trudzie pracy. Aluminiowa konstrukcja fotela El100 gwarantuje nieporównywalną trwałość i wytrzymałość fotela. Nośnik oparcia i krzyżak podstawy to biomorficzne, odlane formy wykonana z polerowanego aluminium. Miękka forma siedziska z tworzywa z zaokrągloną na przedniej krawędzi tapicerowaną poduszką zmniejsza ucisk na mięśnie ud i zapobiegania drętwieniu kończyn dolnych podczas wielogodzinnego siedzenia. Komfort siedzenia podnosi również zintegrowany z siedziskiem mechanizm umożliwiający regulację głębokości siedziska oraz automatyczną regulację siły nacisku na oparcie w zależności od wagi użytkownika.