wybierz ikonę sitag:

FORMY JAKO DIAGRAM SIŁ

SITAGEGO

Membrana i melonik.
Elegancki, industrialny i technicznie wyrafinowany.
więcej o projekcie →
  • STYLOWY I ELEGANCKI, A JEDNOCZEŚNIE INDUSTRIALNY, PRESTIŻOWY I SKOMPLIKOWANY TECHNICZNIE DZIĘKI ZASTOSOWANIU TECHNOLOGII MEMBRANOWEGO OPARCIA ZAWIESZONEGO NA KONSTRUKCJI Z TWORZYWOWYCH ŻEBER OPARTYCH NA SPECJALNEJ RAMIE. POZNAJCIE SITAGEGO - SIÓDMĄ IKONĘ SITAG.

    CZASY KOBIET TYPU FEMME FATALE, LUDZI WPLĄTANYCH PRZYPADKOWO W ŚWIAT ZBRODNI, PRYWATNYCH DETEKTYWÓW ZE ZGRYŹLIWYM POCZUCIEM HUMORU, W PROCHOWCU I Z PAPIEROSEM W RĘKU. KAPELUSZE, DWURZĘDOWE GARNITURY, STYLOWE LIMUZYNY, NASZYJNIKI Z DIAMENTÓW, DŁUGIE LUFKI I ZŁOTE PAPIEROŚNICE, ZADYMIONE BIURA I BARY. NIEZAPOMNIANY HUMPHREY BOGART, RAYMOND CHANDLER, NIEJEDNOZNACZNA HISTORIA FILMU CHINATOWN.

    Wszystkie te powyższe cechy oznaczają w kinie styl noir. Bohaterowie filmów tego okresu są niejednoznaczni moralnie, owładnięci sprzecznymi emocjami oraz motywacjami, pogrążeni w rozterkach rozgrywanych na tle eleganckich scenografii, dylematach jakby prosto wyjętych z kart książek Zygmunta Freuda.

    Taki właśnie jest fotel SITAGEGO. Stylowo elegancki, a jednocześnie z ducha industrialny, prestiżowy, a przy tym wyrafinowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia, dla którego inspiracją była struktura nowoczesnego buta sportowego. Czerpie nie tylko z przemysłu sprzętu sportowego, ale także z ducha architektury współczesnej. Toyo Ito, laureat nagrody Pritzkera, w swoich realizacjach łączy w taki sam sposób konstrukcję i powłokę, wykorzystując najnowsze osiągnięcia materiałoznawstwa.