wybierz ikonę sitag:

FORMY JAKO DIAGRAM SIŁ

SITAGWAVE

Falujące żebra. Ażurowy fotel jako dzieło ewolucji.

więcej o projekcie →
 • NATURA OD ZAWSZE BYŁA PRZEDMIOTEM FASCYNACJI PROJEKTANTÓW. PRÓBY KONSTRUOWANIA ERGONOMICZNYCH, PŁYNNYCH STRUKTUR PRZYPOMINAJĄCYCH DZIEŁA EWOLUCJI BYŁY I SĄ NADAL PODEJMOWANE. CZASAMI UDAJE SIĘ W NICH OTRZEĆ SIĘ O DOSKONAŁOŚĆ NATURY.

  POZNAJCIE AŻUROWY FOTEL SITAGWAVE - CZWARTĄ IKONĘ SITAG.

  TOCZĄCA SIĘ PRZEZ TYSIĄCLECIE I MILIONY LAT, POWOLNA EWOLUCJA MA CZAS NA TO, ŻEBY UDOSKONALAĆ I STOPNIOWO OPTYMALIZOWAĆ SWOJE DZIAŁANIA. JEDNYM Z NAJDOSKONALSZYCH DZIEŁ NATURY JEST AŻUROWY SYSTEM KOSTNY ZARÓWNO SSAKÓW I JEGO EWOLUCYJNYCH POPRZEDNIKÓW, KTÓRZY ZAMIESZKUJĄ NADAL MORZA I OCEANY. JEGO FILIGRANOWA KONSTRUKCJA POZWALA NA UTRZYMANIE STATYCZNYCH ALE ELASTYCZNYCH WŁAŚCIWOŚCI W TRUDNYCH, ZMIENNYCH WARUNKACH RUCHU.

  W architekturze twórczość Normana Fostera i nurt hightech jest przypominającą dokonania natury próbą pogodzenia ze sobą formy i technologii. Wskazania na to, że zoptymalizowana konstrukcja może być piękna, a jej podkreślenie w strukturze budynku  nadaje mu wartość estetyczną bez uciekania się do ornamentu. 

  Grafika Andrzeja Dobosza oddaje biomorficzne inspiracje leżące u podstaw ażurowej konstrukcji fotela Wave marki SITAG. Pokazuje też zoptymalizowane formy biologiczne oraz geologiczne które inspirowały projektanta, Ulego Witziga, w jego twórczych poszukiwaniach. Kolaż uwypukla też charakterystyczne, ażurowe elementy fotela, które sprawiają, że stanowi on tak mocny akcent aranżacyjny we wnętrzu.

  Fotel SITAGWAVE w swojej biomorficznej formie eksponuje troskę o układ kostny użytkownika, o jego obolały kręgosłup, który domaga się ergonomicznego podparcia. Otula go szczelnie jak fala morska, tworząc prawie doskonałą, humanoidalną strukturę przypominającą biologiczny układ homeostatyczny. Jest przy tym mocnym akcentem w przestrzeni, wzbogaca wnętrze o dynamiczną, nowoczesną formę nawiązującą do modnych bioinspiracji w architekturze współczesnej.